Automobil Tesla začína desiť! Ďalšie vozidlo skončilo v plameňoch!

8. novembra 2016
Afsfa.jpg
www.youtube.com

Už po niekoľké tu máme horiace vozidlo Tesly, ku ktorému hasiči pristupujú opatrne, pretože sa jedná o elektromobil plný elektriky.

Nehoda sa stala v Indianapolis kde po čelnom náraze do stromu začala horieť Tesla Model S. Jeden svedok uviedol, že vozidlo po náraze začalo poskakovať a potom náhle explodovalo. Podľa polície za náraz nemôže autonómne riadenie, ale vodička, ktorá išla veľkou rýchlosťou a nezvládla svoje vozidlo. Vodička aj jej spolujazdec na mieste podľahli svojim zraneniam.

Po tejto nehode sa rozhorela diskusia o bezpečnosti batérií v automobile, pretože aj keď sú dobre chránené, tak po veľmi silnom náraze sa batérie vznietia. To je problém pre hasičov, ktorí postupujú k požiaru veľmi pomaly. Hlavným dôvodom je, že než k takému automobilu pristúpia, tak musí byť isté, že im nehrozí zranenie elektrickým prúdom.

Americkí požiarnici naviac upozorňujú na dlhé hasenie Tesly, ktoré trvalo desať minút. Naviac sa okolo nich údajne objavovali diely z horiaceho vozidla chovajúce sa ako projektily. Hasenie a celkové pristupovanie k týmto vozidlám je pomalé, aj napriek tomu, že firma Tesla dodala záchranárom materiály, ktoré vysvetľujú, ako s vrakom postupovať. Tesla sa dokonca snaží pomôcť farebne odlišnými káblami. Podľa farieb má byť jasné, ktoré káble hasiči môžu odstrihnúť a ktoré nie.

 

Pozri si video:

8. novembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?