Automobilový priemysel je podľa Coface v dobrej kondícii

19. apríla 2016
SITA
Automobilovy priemysel.jpg
ilustračna foto: zdroj - pixabay.com

Jediné riziko pre produkciu v automobilovom priemysle je podľa spoločnosti Coface nedostatok kvalifikovaného personálu.

Vývoj platobnej morálky v automobilom priemysle hodnotí spoločnosť Coface Slovensko ako stabilný až pozitívny, týka sa to aj dodávateľov pre automobilový priemysel. „Momentálne je index bonity väčšiny firiem z automotive v škále stabilnej až rastúcej. Neevidujeme žiadne zhoršenie platobnej disciplíny,“ uviedol country manažér spoločnosti Coface Slovensko Juraj Janči. Automobilový priemysel na Slovensku podľa neho zažíva momentálne boom. „Nasvedčujú tomu aj medziročné nárasty produkcie automobilov a dopravných prostriedkov o takmer 14 %“, spresnil Janči. „Zabehnutá produkcia troch etablovaných výrobcov a avizovaný príchod ďalšieho výrobcu potvrdzuje úspešnosť lokalizácie produkcie na Slovensku a dáva pozitívny predpoklad jeho vývoja aj do budúcnosti,“ dodal.

V tomto roku nepredpokladá Coface žiadny negatívny faktor, ktorý by ovplyvnil vývoj produkcie na území Slovenska. Jediné riziko, ktoré spoločnosť vníma, je nedostatok kvalifikovaného personálu. „Predaje vozidiel podporujú minimálne úrokové sadzby a keď porovnáme pomer platu a cien automobilov, zisťujeme, že ešte nikdy neboli také dostupné ako teraz,“ dodal. Ceny ropy a pohonných hmôt sú najnižšie za posledných 10

Spoločnosť Coface sa venuje oblastiam poistenia pohľadávok a celosvetovo ponúka riešenia pre riadenie rizík pohľadávok a platobnej neschopnosti klientov tak na domácom trhu, ako aj pri exporte. V roku 2015 skupina zvýšila svoj konsolidovaný obrat na 1,49 mld. eur. V súčasnosti pôsobí priamo alebo nepriamo v 99 krajinách, jej 4 500 expertov zabezpečuje transakcie 40 tis. spoločností vo viac než 200 krajinách sveta.

19. apríla 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?