Avtoros Šaman: Novinka, ktorá opäť prichádza z Ruska, stojí za pozornosť!

23. marca 2016
Avtoros saman.png
Ruská novinka- Avtoros Šaman. Prekoná aj komplikovaný terén www.youtube.com

Novinka, ktorá má až 8 kolies namiesto pásov, nepozná terén, ktorý by nevedela zdolať. Neveríte? Pohon 8×8 hovorí viac ako dosť.

Ruské cesty a komplikovanosť terénu nútia ruských konštruktérov stále vyvíjať nové stroje. Také, aké inde na svete nenájdeme. Príkladom je aj tento model Avtoros Šaman, ktorý vo svojej triede nemá konkurenciu a musia ustúpiť i značky, aké sú Hummer, či Mercedes Benz G 6×6. Avtoros konkuruje skôr pásovým vozidlám, no pásy nemá, v čom má opäť ďalšie výhody. Na pevnom povrchu je tak viac obratný, komfortnejší.

Šaman v číslach: výška vozidla je 2,7 metra, celková dĺžka je 6,3 metra. Hmotnosť 4 tony, pričom dokáže previesť ešte 1500 kg náklad. Motor je 3,0 turbodiesel Iveco F1C so 146 koňmi v základnej výbave. Je to prekvapivo málo, no v teréne to nepoznať.  Maximálna rýchlosť vozidla je 74 km/h.

Šaman nie je stvorený na cesty, preto je aj pomalý. Jeho veľké výhody sú v teréne, kde dokáže neuveriteľné veci, napríklad jazda v bočnom náklone 47 stupňov. Okrem pevných ciest sa dokáže brodiť aj po vodnej hladine. Je totiž obojživelník. Pozrite si videá pod článkom.

Ak by ste sa rozhodli pre kúpu tohoto stroja, pripravte si iba 100 000 eur. V porovnaní s jeho kvalitami je pravdupovediac predajná suma nízka.

Pozri si video:

 

Ďalšie video:

 

Ďalšie video:

23. marca 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?