BÁNOVCE NAD BEBRAVOU: Vyhasol život motocyklistu. Dnes popoludní ďalšia nehoda pri Zvolene

17. apríla 2016
SITA
Nehoda motorkara 1.jpg
zdroj: www.facebook.com

Neprispôsobená rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a následný šmyk sa pravdepodobne stali osudovým pre 40-ročného motocyklistu Ľuboša z Partizánskeho.

K nehode došlo v sobotu podvečer v okrese Bánovce nad Bebravou. Podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trenčíne Eleny Antalovej, motocyklista jazdil v sobotu cca o 18:10 na motocykli Aprilia 1000 po ceste tretej triedy v smere od Rybian na Borčany. Po prejdení rovného úseku cesty pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a dostal s motocyklom šmyk. V dôsledku toho spadol na zem a narazil do zvodidiel vľavo mimo cesty. Po páde Ľuboš utrpel mnohopočetné zranenia, na následky ktorých podľahol po niekoľkých hodinách v nemocnici v Topoľčanoch. Na motocykli vznikla škoda asi 2000 eur.

Presná príčina tejto nehody je v štádiu vyšetrovania.

Antalová opakovane upozorňuje motocyklistov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a jazdili opatrne. V Trenčianskom kraji už od začiatku motocyklistickej sezóny v priebehu dvoch týždňov vyhasol už druhý život motocyklistu.

Dnes popoludní ďalšia nehoda motocyklistu pri Zvolene

Na nehodu motocyklistu na choppri, ktorý skončil pod osobným automobilom, upozornil svedok na Facebookovej skupine venovanú motorkárom. V čase kedy prehádzal okolo nehody už boli na mieste policajti, hasiči aj sanitka. Stav motocyklistu nie je známy. Pravdepodobne vodič osobného vozidla nedal prednosť.

Nehoda motorkara 2.jpg
zdroj: www.facebook.com

HORNÁ MIČINÁ: Vodička nedala prednosť motorke, muž zomrel

Smrťou motorkára sa skončila dopravná nehoda aj 16.apríla, ktorá sa krátko popoludní stala na ceste medzi Banskou Bystricou a obcou Horná Mičiná. Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 27-ročná vodička osobného auta Kia z Harmanca išla po 12:00 smerom na Hornú Mičinú a pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu nedala prednosť oproti idúcej motorke Honda. Jej vodič, 31-ročný muž zo Sebedína (okr. Banská Bystrica) pri nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým okolo 18:00 podľahol, dodala Mária Faltániová. Vodička sa nezranila a podľa polície alkohol nepila. Prípad polícia ďalej vyšetruje.

17. apríla 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?