BMW 5 (E34) – RetroReklamy #2

20. júna 2016
Bmw 5 e34 retroreklamy 2.png

Po kratšej prestávke pokračujeme v našom novom seriáli článkov, kde spolu spomíname na staršie autá v časoch ich najväčšej slávy. Na koho sa dnes pozrieme? Na BMW radu 5!

Prvé kusy BMW radu 5 vzišli z výrobných liniek v roku 1988. V ponuke bolo množstvo benzínov aj naftových motorov pričom najsilnejší z nich mal objem 3,8l a dosahoval výkon 250kW. Tento motor sa montoval do športovej verzie M5.

E34 bol medzi najspoľahlivejšími luxusnými automobilmi na trhu, a získal najlepšie hodnotenia vo svojej kategórii od Intellchoice v roku 1991. Stále je považovaný za najspoľahlivejší automobil aký kedy značka BMW vyrobila. Takisto bol jedným z najbezpečnejších automobilov počas svojej výroby, pričom poskytoval airbagy, ABS na všetkých 4 kolesách a veľmi pevnú štruktúru karosérie na ochranu posádky pri nehode.

BMW rady 5 je v každom prípade pohodlné auto, ktoré mohlo byť aj veľmi dobre vybavené. Za zmienku určite stoja kompletne elektrické sedačky, originálne nezávislé topenie, xenónové svetlomety a dvojitá posuvná strecha. To všetko patrilo v dobe jeho najväčšej sláve k nadštandardnej  výbave.

Poďme sa teda pozrieť naňho pozrieť.

Pozri si video:

20. júna 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?