Človekom stvorený Graham prežije aj ťažkú dopravnú nehodu

2. augusta 2016
Clovekom stvoreny graham prezije aj tazku dopravnu nehodu.png

Vzniká množstvo divných štúdii, pri ktorých sú vytvárané veci, ktorým osobne moc nerozumiem, hlavne ohľadne ich prínosnosti pre spoločnosť.

Jednou z tých vecí je akýsi „človek“ Graham. Tento hororový človek, ktorý vyzerá akoby vyšiel zo sovietskeho pokusu v okolí Černobyľu, je počinom chirurga Christiana Kenfielda a sochárky Patricie Piccinini, ktorým pomáhali experti na analýzu nehôd. K čomu vlastne slúži? Pán Graham má demonštrovať človeka, ktorý dokáže odolať aj ťažkej nehode bez toho, aby utrpel  smrteľné zranenia. Vznikol pre austrálsku kampaň, ktorá šíri osvetu o bezpečnosti na cestách.

Graham má mozog v obrej lebke, ktorá funguje ako motocyklová prilba. Jeho lebka má silnú vrstvu tuku, ktorá chráni pred poranením tváre. Krk tvorcovia vynechali úplne hlavne preto, aby nemohol utrpieť zranenie chrbtice. Má omnoho silnejšie rebrá a tukové vačky na hrudníku majú fungovať ako airbag a znížiť  silu stretu. Jeho kolená sú ohýbateľné do všetkých smerov a má silnú kožu, ktorá je odolná proti menším poraneniam.

Tento „nadčlovek“ je vyrobený z laminátu, silikónu a živice. Iba jeho vlasy sú ľudské. Nahliadnuť do svojich útrob nechá všetkých návštevníkov kampane, aby si  uvedomili aké je ľudské telo krehké a aké sily na telo pri nehode pôsobia. Proste také čoby bolo keby…

Pozri si video:

2. augusta 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?