Crash test: Keď sa staré vozidlo vyrába 24 rokov bez zmeny a zrazí sa s úplne novým

5. novembra 2016
Asd.jpg
www.youtube.com

Nie je žiadnym prekvapením, že sa niektoré autá alebo motorky vyrábajú pod licenciou v zemiach ako napríklad India alebo Mexiko. No a práve u Mexika sa dnes zastavíme, pretože jedno ich obľúbené autíčko sa vyrába neznemené už 24 rokov.

Niekto možno pozná model od Nissanu s názvom Sentra, ktorá sa začala vyrábať v roku 1992. Toto vozidlo sa dodnes vyrába pod zmeneným názvom Tsuru. Stalo sa obľúbeným predovšetkým u miestnych taxikárov, takže ich po Mexiku môžete nájsť naozaj veľa.

Tento náš nestarnúci Tsuru (Sentra) z roku 2015 sa stretol v čelnom náraze s Nissanem Versa. Test prebehol v rýchlosti 64 km/h a náraz bol nastavený u oboch na ľavej polovici kapoty. Pre Tsuru bol tento test katastrofálny, pretože by znamenal ťažké zranenia alebo dokonca smrť vodiča. To by odpovedalo štatistike vodičov tohto vozidla,  medzi rokmi 2007 a 2012 v ňom zamrelo viac ako 4 tisíc ľudí, a to len na území Mexika! Musíme však podotknúť, že je to chyba miestnej vlády, pretože autá na tomto území nemajú žiadne normy pre crash testy.

 

Pozri si video:

5. novembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?