Ako dopadne crash auta, ktorá už havarovalo a bolo opravené?!

31. mája 2016
Crashtesty.png
www.youtube.com

Zaujímalo vás, ako sa opravuje auto po nehode a či vydrží znovu rovnaký náraz? Ukážeme si tu dva totožné vozidlá rovnakej značky.

Konkrétne ide o červenú a modrú Škodu Octávia druhej rady po facelifte. Tieto vozidlá sa vystavia rovnakému bočnému nárazu v crash teste, aby následne boli odoslané na opravu. Modré vozidlo pôjde na opravu do továrenského servisu Škody v Českej republike, kde sa podrobí schválenej oprave. Tu sa nahradia všetky vymenené diely novými.

Červená škoda je naopak odoslaná do KTI skúšobného laboratória v Nemecku, kde sa podrobí neschválenej oprave, pričom sa nahradia najhoršie poničené časti karosérie, a nie celé poškodené diely. Obidve vozidlá prešli kompletnou opravou a boli odoslané na crash test. Ako dopadli?

Určite sa nebudete diviť tomu, že obidva vykázali zhoršenie, ale pri neschválenej oprave červeného vozidla dopadol test horšie. Je to potvrdením faktu, že rám a konštrukcia automobilu je po nehode znehodnotený. Jeho deformačné zóny sú narušené a nefungujú, ako by mali. Na presné údaje sa pozrite nižšie vo videu.

Pozrite si video:

31. mája 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?