Ford má veľkolepú víziu. Chce investovať 4,5 miliardy do vývoja 13 elektromobilov

7. januára 2016
Ford 3.jpg
Automobilka Ford ide investovať do elektromobilov mashable.com

Spoločnosť Ford tvrdí, že chce na trh uviesť 13 nových elektrických vozidiel vrátane zmodernizovaného Focusu sedan, ktorý by sa do predaja mal dostať na konci roka.

Nový Focus bude mať schopnosť rýchleho nabíjania a odhadovaný dojazd 160 kilometrov. Ford taktiež plánuje počas budúceho roka uviesť na trh v Číne sedan Mondeo hybrid a plug-in hybrid C-Max Energi.

Ford aktuálne predáva elektrické, hybridné a plug-in hybridné (dajú sa nabíjať aj doma zo zásuvky) verzie modelov Focus, Fusion, C-Max a Lincoln MKZ. CEO Fordu Mark Fields sa vyjadril, že spoločnosť chce do roku 2020 dosiahnuť to, aby až 40 percent jej globálnej ponuky tvorili práve elektrické verzie automobilov značky Ford, pričom by tak došlo k výraznému nárastu podielu produkcie elektrických vozidiel z terajších 13 percent. Na tento účel plánujú v automobilke minúť 4,5 miliardy amerických dolárov.

Spoločnosť tiež oznámila, že by rada zmenila svoje zameranie, a to smerujúc od vozidiel samotných k zákazníckym zážitkom.

„Popri tradičných obchodných technikách využívame nové postrehy a poznatky antropológov, sociológov, ekonómov, žurnalistov a dizajnérov, aby sme pretvorili proces vývoja nášho produktu, vytvorili a umožnili nové zážitky a urobili život lepším pre milióny ľudí,“ povedal vo vyhlásení Raj Nair, výkonný viceprezident pre vývoj produktov spoločnosti Ford.

7. januára 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?