Hamilton zajtra z prvého miesta!

29. októbra 2016
Autor: Rado
Vc rakusko.jpg
www.formula1.com

Lewis Hamilton si v dnešnej kvalifikácií na VC Mexika vyjazdil pole position a vyštartuje tak v zajtrajších pretekoch z najlepšieho miesta štartového poľa!

Za ním sa umiestnil Nico Rosberg, Mercedesy teda opäť získali najlepšie štartové pozície. Z tretieho miesta odštartuje jazdec Max Verstappen, vedľa ktorého sa umiestnil jeho tímový kolega Daniel Ricciardo. Štyria najlepší jazdci na čele tak sľubujú zaujímavý štart. Tri veľké ceny pred koncom vedie Rosberg pred Hamiltonom o 26 bodov, preto ešte nie je o ničom rozhodnuté. Ak by zajtra Hamilton vyhral a Rosberg skončí druhý, jeho náskok by sa zmenšil na 19 bodov. Avšak aj v prípade, ak by Brit vyhral všetky tri veľké ceny, Rosbergovi stačí prísť do cieľa dva krát na druhom a raz na treťom mieste. Hamiltonove šance by sa však zvýšili, ak by Rosberg zajtra skončil štvrtý, prípadne horšie. Vtedy by sa Nemcov náskok scvrkol len na 13, respektíve menej bodov.

V prípade, ak  by zajtra Hamilton skončil druhý a Rosberg by ho zdolal, tak naopak jeho šanca na zisk titulu rapídne stúpne, pretože jeho náskok by bol už 33 bodový. To síce nie je nedostihnutelné, ale Rosbergovi by stačilo vo zvyšných dvoch pretekoch skončiť na štvrtom mieste. Ak by aj Hamilton zvyšné dva preteky vyhral, v tom prípade by  nastala situácia, že obaja jazdci by mali zhodný počet bodov, a to 373. Vyšší počet víťazstiev by však na svojom konte mal práve nemecký pretekár. Formula 1 je však nevyspytateľná súťaž, kde stačí malá chyba a jazdci svoj pretek ani nemusia dokončiť. Hoci obaja piloti Mercedesu sú v tejto sezóne jednoznačne najrýchlejší, ani im sa nevyhli technické problémy a tak sú akékoľvek prepočty a špekulácie len v rovine teórie. Viac sa dozvieme až zajtra, kedy je na programe VC Mexika so štartom o 20:00 nášho času. Po pretekoch síce o majstrovi rozhodnuté nebude, no výsledok z Mexika veľa napovie.

 

29. októbra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?