Ivan Jakeš odstupuje z Rally Dakar 2016. Zdravotný stav mu nedovoľuje pokračovať

8. januára 2016
Dakar.jpeg
Ivan Jakeš si takmer necítil chodidlo ľavej nohy a pravú nohu ovládal len s veľkými bolesťami. www.webnoviny.sk

Slovenský reprezentant Ivan Jakeš chcel nastúpiť do šiestej etapy Rely Dakar, ale napokon mu to zdravotný stav nedovolil.

UYUNI 8. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský motocyklista Ivan Jakeš napokon nedokončí 38. ročník Rely Dakar.

Štyridsaťdvaročný rodák z Myjavy vo štvrtkovej 5. etape utrpel ťažký pád, pri ktorom si potrhal väzy v pravom kolene. Navyše si pomliaždil prsty na ľavej nohe a na tele má viacero odrenín. Napriek tomu chcel nastúpiť do piatkovej 6. etapy okolo soľnej pláne v bolívijskom Uyuni s meraným úsekom 542 kilometrov, ale zhruba po 20 km sa otočil a zamieril naspäť do bivaku.

„Zhruba do dvojstého kilometru sa mi išlo fantasticky, potom mi vytiekli predné teleskopy, dostalo sa mi to do bŕzd a zistil som to až vtedy, keď som ich potreboval. Asi v stokilometrovej rýchlosti ma prehodilo cez riadidlá. Koleno je na tom podľa mňa zle, mám aj niečo s prstami na ľavej nohe. Mám z toho zlý pocit. Škoda, mrzí ma to, dnes sa mi išlo naozaj veľmi dobre,“ uviedol Jakeš po štvrtkovej etape pre RTVS.

Celý článok dočítate tu: https://www.webnoviny.sk/motor-sport/clanok/1027937-ivan-jakes-odstupil-z-rely-dakar-ma-potrhane-vazy-v-kolene/

8. januára 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?