Koncept autonómneho traktora nesie názov Case IH Magnum!

4. októbra 2016
www.youtube.com
Case ih.png

Viete si predstaviť, že sa prechádzate po poli a zrazu okolo vás prejde traktor bez vodiča? Je to možno desivé, ale nie nemožné!

Autonómne technológie sa dostávajú takmer do každej oblasti. V autách budú za chvíľu úplnou samozrejmosťou, pracuje sa na autonómnych ťahačoch, autobusoch, dodávkach a po novom už aj na autonómnych traktoroch.

Case IH Magnum je koncept autonómneho traktora, ktorý sa chystá ovládnuť budúcnosť poľnohospodárstva. Keďže ide o autonómny traktor, tak je pochopiteľné, že nebude ovládaný vodičom. Zaujímavé však je to, že v traktore vlastne žiadny vodič ani nebude, nie je tam totiž preňho miesto.

Traktor sa namiesto vodiča spolieha len na GPS, mapy, detektory a kamery. Je však potrebné zmapovanie polí, prístupových ciest, naprogramovať systém a autonómny traktor tak následne nemá žiadny problém jazdiť a pustiť sa do práce. Taktiež dokáže identifikovať prekážky, ktoré následne obíde alebo pred nimi jednoducho zastaví.

Čo sa týka technických parametrov, tak o tých nevieme veľa. Poháňať ho však bude dieselový motor s výkonom 419 koní a jeho maximálna rýchlosť bude dosahovať 50 km/h.

Pozri si video:

4. októbra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?