Michael Schumacher a jeho 10 najlepších momentov vo Formule 1

3. januára 2016
Michael schumacher 1 1.jpg
Michael Schumacher - jazdec F1, ktorého meno sa stalo legendou a symbolom

Dnes 3.januára oslavuje tento velikán Formuly 1 svoje 47.narodeniny. Michael Schumacher sa narodil 3.januára 1967 vo Hürthe v Nemecku. Preto by sme si ho mohli pripomenúť a zaspomínať na jeho jazdeckú kariéru.

Michael schumacher.gif

Sedemnásobný majster sveta F1 Michael Schumacher sa stále zotavuje z ťažkých poranení hlavy, ktoré utrpel po lyžiarskej nehode pred viac ako dvoma rokmi. K jeho dnešným narodeninám si pozrite Michaelove najlepšie momenty v F1:

1.Titul číslo 7

Michael schumacher 1.jpg

V roku 2004 na Grand Prix Belgicka Nemec rozšíril jeho neuveriteľný rekord majstrovstiev sveta. 7 x titul majstra sveta.

2.Prvé víťazstvo v červenom

Sezónu v roku 1996 sa Schumacher rozhodol opustiť Benetton a prejsť do tímu Ferrari. Michaelova zručnosť na mokrých a strašných podmienkach pri Veľkej cene Španielska bola obdivuhodná. Bola to jeho prvá výhra s Ferrari. Bol to ohromujúci výkon, kde skončil 45 sekúnd pred nasledujúcim druhým jazdcom.

3.Ferrari späť na vrchole

Nabudené Ferrari odišlo do sezóny v roku 2000 s tým, že získa titul. Naposledy sa to podarilo jazdcovi menom Jody Scheckter v roku 1979. Schumacher tak zlomil túto šnúru prehier a víťazstvom vo Veľkej cene Japonska začala jeho púť výhier za titolom majstra sveta F1.

4. Začiatok kariéry

Schumacher.jpg

Schumacher začal jazdiť pre tím Benetton v roku 1992 na Veľkej cene Belgicka. Schumacher vyhral s náskokom pred ďalším jazdcom o 36 sekúnd.

5.Rekord 

Schumacher 1.jpg

Ferrari bolo na svojom vrchole F1 v sezóne 2002, keď Schumacher obhájil už svoj piaty titul majstra sveta iba po 11 pretekoch v sezóne – čo znamená, že bolo šesť pretekov do konca sezóny. Bol to obdivuhodný výkon jeho, ale aj jeho tímu.

6.Víťazné číslo 91 

Sumacher.jpg

Veľká cena v Číne v roku 2006 bolo deväťdesiateprvé a konečné víťazstvo Schumachera v F1. Silný dážď pred začiatkom preteku, tím Ferrari vsadil na pneumatiky Bridgestone, ktoré dali ich jazdcovi výhodu. Schumacher štartuje šiesty, ale do vedenia sa dostal veľmi rýchlo.

V jednej chvíli Schumacher odráža útok Fernanda Alonsa na Renaulte, ktorý na neho nestačil a Michael vyhráva preteky.

7.Schumacher vs Hakkinen

F1 legendárne boje s Fínom Mika Häkkinenom počas neskorých 90. rokov a začiatkom 2000 je nepochybne považované za jedno z najlepších v histórii tohto motošportu. Pozrite si, ako si v roku 1998 na Veľkej cene Talianska títo dvaja jazdci užívali skvelý boj o vedenie. Schumacher obiehajúci Häkkina vo veľkom štýle vo svojom druhom domove a víťazstvom pre Ferrari – davy fanúšikov boli z ich súbojov vo vytržení!

8. 40 kôl pred koncom pretekov porucha s radením rýchlostí

1994 v Benettone sa počas jazdy Schumacherovi zasekol piaty rýchlostný stupeň asi 40 kôl pred koncom Španielskej Veľkej ceny, ale napriek spomenutým problémom, Michael priviedol auto domov na veľmi pôsobivom druhom mieste – už vtedy sa ukázali jeho zručnosti a talent!

9.Emotívne preteky

Schumacher bol známy tým, že je dosť emotívny na tlačových konferenciách a rozhovoroch. Snažil sa bojovať cez slzy aj na tlačovke v roku 2000 VC Talianska po informácií, že dosiahol úspech ako Ayrton Senna a majú zhodných 41 víťazstiev v pretekoch.

10. Návrat na Veľkú cenu F1

Schumacherov návrat do F1 s tímom Mercedesu medzi rokmi 2010 a 2012 nešliel podľa plánu, ale vrcholom bola jeho ohromujúca jazda v Monaku vo svojej konečnej kvalifikácii na trati. Bolo to dosť dobré pre pole position, čo jasne dokazovalo, že ešte niečo znamená, ale bohužiaľ na pretekoch štartoval zo šiesteho miesta kvôli trestu z predchádzajúcich pretekov.

3. januára 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?