Motocykel od Hondy sám vyjde z garáže

13. januára 2017
Asd 3.jpg
www.youtube.com

Na výstave elektroniky CES v Las Vegas bol Japonskou firmou Honda predstavený koncept motocyklu, ktorý sám udrží rovnováhu, vďaka čomu z neho nikdy nespadnete. Ako bonus vám motocykel dokonca sám vyjde z garáže.

Doba sa posúva dopredu a to čo kedysi nebolo mysliteľné alebo zbytočne drahé sa dnes bežne používa. Napríklad vyhrievaný volant v automobile alebo airbag v motocykle. Honda predstavila ďalší krok možnosti výbavy, ktorá by sa v budúcnosti mohla stať štandardom. Konkrétne sa jedná o systém Riding Assist, ktorý chráni jazdca aj motorku proti pádu na bok. Motocyklu pomáha elektromotor a pomocné gyroskopy v spojitosti s elektronikou, ktorá všetky dáta o pohybe motocyklu vyhodnocujú. Tohoto pomocníka nájdete u modelu Honda NC750S.

Motocykel od Hondy, ale nevie za vás držať balanc, keď idete do 5 km/h, ale tiež keď stojíte na mieste. Za to môže nastavenie väčšieho uhlu prednej vidlice, kedy sa motocykel „prikrčí“ k zemi a je tak stabilnejší.

Jednou z posledných vymoženosti tohoto motocyklu je jeho „samojazda“. Teda len na výjazd napr. z garáže. Občas sa to môže hodiť, ale myslím si, že táto vymoženosť by pomohla hlavne ženám pri pomoci s výjazdom motocyklu, ktorý je nebezpečne blízko vedľa auta v garáži.

Pozri si video:

13. januára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?