MOTORIZMUS: FIA WTCC na Slovakia Ringu už v strede apríla

31. marca 2016
SITA
Motorky.jpg
Ilustračná foto: pixabay.com pixabay.com

Už o niečo vyše dva týždne (víkend 16. – 17. apríla) privíta slovenský motoristický okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni preteky prestížneho seriálu majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC.

Pôjde o druhú zastávku v kalendári, šampionát štartuje už tento víkend vo francúzskom Le Castellete. Celkovo sa uskutoční 12 podujatí, WTCC zavíta tiež do Maroka, Argentíny, Japonska, Číny, Thajska a Kataru. Oproti vlaňajšku nebude štartovať slávny Sébastien Loeb, ktorý odišiel do sveta cross country a relykrosu. Jeho bývalí kolegovia z Citroenu – úradujúci dvojnásobný šampión José María López a Yvan Muller zostávajú.

Okrem seriálu FIA WTCC sa slovenskí fanúšikovia motoršportu môžu v tejto sezóne na Slovakia Ringu tešiť na motocyklové seriály Alpe Adria a IMRC (14. – 15. mája). Jedným zo zaujímavých momentov tento rok bude premiéra nového seriálu známeho holandského promotéra vytrvalostných 24-hodinových pretekov – Hankook 24h Slovakia Ring (15. – 16. júna). Tieto preteky budú súčasťou trojdielneho seriálu Touring Car Endurance Series. Množstvo cestovných špeciálov povedie nepretržitý 24-hodinový boj o najcennejšiu trofej. Ďalšia 24-hodinovka, tentoraz bez burácajúcich motorov, príde už po tretíkrát v podobe čoraz populárnejších cyklistických pretekov 24h Slovakia Ring Cycling Race. K profesionálnym, ale aj amatérskym tímom sa do 30. júna môže pridať skutočne každý.

Júl a august ponúknu tiež Porsche Alpen Pokal (29. – 31. 7.) a Histo Cup (12. – 14. 8.) a najväčšie národné okruhové podujatie – Veľkú cenu SR pretekov cestných automobilov na okruhu (19. – 21. 8.). Alpe Adria a IMRC navštívia Slovakia Ring v roku 2016 ešte počas Veľkej ceny SR pretekov cestných motocyklov na okruhu 23. – 25. septembra. Záver sezóny patrí od otvorenia okruhu v roku 2010 slovenským, ale aj českým majstrom volantu. Počas Auto Show Slovakia Ring 11. – 12. novembra prehovoria špičkové stroje a mená najmä rely športu.

31. marca 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?