Motorkár po brutálnom útoku policajta vysúdil 180 000 dolárov

26. januára 2016
Motorkar vysudil od policajta peniaze.png
Motorkárovi sa podarilo vysúdiť od policajta pekný balík peňazí ako odškodné www.youtube.com

Pred pár dňami sme publikovali článok s videom, kde motorkára brutálnym spôsobom zadržal policajt v uniforme.

(USA, Oregon) Policajt dobehol nič netušiaceho motorkára na svetelnej križovatke, zo zadu do neho nabúral, pričom spadol na zem. Nasledoval kopanec do hrude a spútanie na zemi. No zaujímavá je aj historka okolo toho celého, ako sa to vlastne začalo – viď druhé video pod článkom.

Motorkár to nenechal len tak a dal celú spornú situáciu na federálny súd. Ten rozhodol v jeho prospech a ako odškodné mu priznal aj sumu 180 000 dolárov.

Policajt v neoznačenom služobnom aute nebol v práve,  zvolil neprimeraný postup a zatknutie. Motorkárovi pri zásahu zlomil kľúčnu kosť a poškodil motorku. Okrem toho na neho mieril zbraňou a zažil šok.

Policajt sa obhajuje tým, že konal tak, ako ho učili na policajnej akadémii, je to súčasť výcviku. Celú situáciu vníma ako politickú a proti policajnému výcviku.

Poškodený motorkár sa pri odchode zo súdnej budovy pre médiá vyjadril Som veľmi šťastný“. Porota mu dala za pravdu, policajtov zákrok bol neprimeraný.

Policajt bol síce v neoznačenom služobnom vozidle, no v prednej časti auta mal malé modré svetlá-majáky, ktoré si motorkár nevšimol vzhľadom na vzdialenosť medzi nimi. Policajtovi sa nepáčilo ako motorkár porušuje dopravné predpisy a tak začala naháňačka.

Tá skončila až na spomenutej svetelnej križovatke, kde motorkár zastavil na červenej. Vôbec si nebol vedomý toho, že je prenasledovaný policajným autom a mal zastaviť. Nasledovala malá zrážka a zatknutie.

Pozri si video:

https://youtu.be/k5ive58x2Cc

 

Pozri si celé nezostrihané video z pohľadu policajta a ako sa celá situácia začala:

26. januára 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?