MS v hokeji 2024: Poľsko sa takmer postaralo o senzáciu, Lotyšsko zvíťazilo až po predĺžení (video+foto)

MS v hokeji 2024: Poľsko - Lotyšsko
Lotyšský hokejista Rodrigo Abols (uprostred) skóroval do poľskej bránky počas zápasu základnej B-skupiny na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréna), 10. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Hokejisti Poľska majú na tohtoročnom svetovom šampionáte prvý bod, ale mohli mať aj viac. V sobotňajšom zápase proti Lotyšsku viedli 1:0, 2:1 aj 3:2, ale nakoniec prehrali 4:5 po predĺžení. Víťazný gól lotyšského tímu v 64. minúte Kaspars Daugavinš. Najlepšími hráčmi duelu v Ostravar Aréne boli 19-ročný útočník Krzysztof Macias a na druhej strane skúsený „forward“ Rodrigo Abols.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

MS v hokeji 2024 (B-skupina)

• Ostravar Aréna (Ostrava)

Poľsko – Lotyšsko 4:5 po predĺžení (1:0, 1:1, 2:3 – 0:1)

• hralo sa od 16.20

15:29 – 1:0 K. Maciaś (M. Michalski)
22:18 – 1:1 R. Mamcics (R. Ansons, M. Indrasis)
28:15 – 2:1 K. Walega (M. Urbanowicz, P. Dronia)
42:32 – 2:2 R. Abols (K. Daugavins)
47:56 – 3:2 K. Macias (K. Dziubinski)
52:25 – 3:3 K. Daugavinš (K. Zile)
54:54 – 3:4 Ri. Bukarts (Ro. Bukarts, O. Batna)
56:24 – 4:4 K. Dziubinski (M. Bryk, M. Michalski)

59:28 K. Zile – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 22:37, vylúčenia: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Hriíbik (ČR), Pearce (Kan.) – Wyonzek (Kan.), Fuchs (Švaj.), 9 109 divákov

Poľsko: Murray – Kolusz, Ciura, Kruczek, Wajda, Bryk, Górny, Kostek, Dronia – Wronka, Pasiut, Zygmunt – Michalski, Dziubiński, Maciaś – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Walega, Komorski, Urbanowicz
Lotyšsko: Merzļikins – Zile, Jaks, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibuļskis – Daugavinš, Abols, Dzierkals – Ro. Bukarts, Batna, Ri. Bukarts – Indrašis, Ansons, Krastenbergs – Tralmaks, Egle, Gavars