V Nemecku opäť pole position pre Rosberga

31. júla 2016
www.formula1.com
Autor: Rado
Vc rakusko.jpg
www.formula1.com

Ďalšie pokračovanie pretekov Formuly 1, Veľká cena Nemecka, sa uskutoční dnes, 31. 7. 2016. Z pole position opäť vyštartuje Nemec Nico Rosberg.

Rosberg aj tentokrát vyštartuje z najideálnejšej pozície, pred svojím tímovým kolegom Lewisom Hamiltonom, ktorý skončil druhý. Za nimi sa umiestnili jazdci Red Bullu, Daniel Ricciardo a Max Verstappen, ktorí taktiež zaostali za vedúcim jazdcom len o pár tisícin sekundy. To sľubuje minimálne zaujímavý štart, na okruhu Hockenheimring, kde na jazdcov čaká 67 kôl. Akiste najväčšiu podporu bude mať domáci jazdec Nico Rosberg, ktorý by prípadným víťazstvom mohol získať naspäť stratenú pozíciu vedúceho pretekára v celkovom poradí. Lewis Hamilton si však svoju pozíciu len tak vziať nenechá. To opäť prinesie zaujímavé súboje medzi týmito jazdcami, ku ktorým sa ešte môžu pridať zlepšujúci sa pretekári tímu Red Bull. Presvedčiť sa môžete aj sami, VC Nemecka štartuje dnes o 14:00 hodine.

Poradie pred štartom VC Nemecka:
1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Ricciardo, 4. Verstappen, 5.Räikkönen, 6. Vettel, 7. Hülkenberg, 8. Bottas, 9. Pérez, 10. Massa, 11. Gutiérrez, 12. Button, 13. Sainz, 14. Alonso, 15. Grosjean

 

31. júla 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?