Nový Ford Fiesta ST ponúkne 200 koní a vypínanie jedného valca

27. februára 2017
Asd 16.jpg
www.youtube.com

Športový hatchback Ford Fiesta ST sa predstaví na Ženevskom autosalóne, tak ako mnoho iných vozidiel. Tento model ponúkne, mimo iné, celkom slušný motor.

A hneď pod kapotou tohoto vozidla začneme. Motor bude trojvalcový preplňovaný 1.5 EcoBoost. Ten disponuje výkonom 200 koní a točivým momentom 290 Nm. Z nuly na sto to dá za 6,7 sekundy. Zaujímavosťou je, že pokiaľ nevyužijete výkon motoru naplno, tak sa jednoducho jeden valec vypne.  Odstaviť ho dokáže za kratučkých 14 milisekúnd.

Novinkou sú tiež jazdné režimy, ktoré budú tri. Normal pre bežnú jazdu. Sport, ktorý bude pre športovejšiu jazdu a nakoniec Track, ktorá vypne kontrolu trakcie a upraví stabilizáciu. Automobilka sa snaží, aby sa s týmto modelom dalo poriadne vyblázniť a nebyť úplne regulovaný počítačom. Uvidíme, nakoľko vás v reále toto auto nechá robiť si, čo chcete.

Vnútri vozidla nájdete športové sedačky od firmy Recaro a veľké množstvo rôznych doplnkov s logom ST. Za príplatok si môžete do vozidla doplniť aj kvalitný audio systém Bang & Olufsen PLAY.

Pozri si video:

27. februára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?