Nový Seat Ibiza ako piata generácia s novými motormi

6. februára 2017
Bez nazvu.jpg
www.youtube.com

Nová Ibiza piatej generácie sa predstavila v Barcelone. Tento model Seatu je prvý, ktorý stojí na platforme MQB A0. Mimo to tiež ponúkne nové motory.

Koncern Volkswagenu použil platformu MQB A0 určenú pre malé vozidlá na tento model o niečo skôr ako ju dostane Volkswagen Polo. Taká Škoda Fabia poslednej generácie je ešte na starom základe a dočkať toho nového by sa mala u ďalšej rady. Hlavnou výhodou tejto platformy je jej torzná tuhosť a fakt, že sa do nej dá inštalovať motor 1.0 TSI s výkonom 66 Kw, ktorý môže byť benzínový alebo na zemný plyn.

Samotný motor nie je úplnou novinkou, pretože ho už má stará generácia. Ide o tri varianty motoru, ktoré sú s výkonom 60, 70 a 85 kW. Tie s výkonom 60 a 70 kW budú mať päťstupňovú prevodovku. Výkonnejšie motory dostanú šesťstupňovú prevodovku alebo automat DSG so siedmimi stupňami. Vôbec prvýkrát sa, ale u Seatu objaví motor 1.5 TSI EVO a výkonom 110 kW, ktorý môže, ponúknuť len nový koncernový Golf a prísť by mal aj pod kapotu Octavie. Naftové motory 1.6 TDI budú tiež v troch výkonnostných variantách, a to v 60,70 alebo 85 kW.

Rozmerovo sa Seat Ibiza oproti minulej generácii zväčšil. Šírkou narástol o 87 mm, rozvorom potom o 95 mm a rozchod kolies sa navýšil o 60 mm vpredu a 48 mm vzadu. Naopak na dĺžku sa skrátil, ale len o zanedbateľné dva milimetre. Tieto hodnoty by mohli vozidlo pripútať k vozovke a ponúknuť tak dokonalú istotu pri rýchlejšom prejazde zákrut. Celkovo sa priestor vďaka zväčšeniu rozšíril a miesta je tak všade viac ako u predchodcu. Napríklad kufor je o 65 litrov väčší a ponúkne teda 355 litrov.

Výbavové verzie tejto novinky budú hneď štyri: Reference, Style, FR a XCellence. Dve posledné ponúknu rovnakú cenu.

 

Pozri si video:

6. februára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?