Otestovali sme nový Mercedes E combi: Toto sú jeho najväčšie vychytávky

19. decembra 2016
Mercedes33.jpg

Dnes tu pre vás máme lahôdku v podobe nového Mercedesu E combi 220d, ktorý sa naozaj podaril a ponúka luxus v praktickom balení. Podrobne sme sa pozreli na to, čo nám vozidlo ponúka. Jeho najväčšie vychytávky vám predstavujeme v nasledovnom videu. Postačí dvojlitroví dieslový motor na chod luxusného nemeckého korábu?

U Mercedesu E combi by sme mali začať kufrom, pretože o ten v tomto segmente ide. V novom modeli značky má pri sklopení zadných sedadiel objem celých 1820 litrov. Že je to menej ako v predchádzajúcom modeli je pravda, oproti predchodcovi je to o 35 litrov menej.

Veľkosť kufru so štandardným usporiadaním sedadiel (bez sklopenia zadných sedadiel) je 640 litrov. Je to teda, naopak, o 40 litrov viac než u predchodca, a to už je poriadny priestor pre dovolenkové jazdy, ktorých človek s kombíkom urobí nemálo. Šírka otvoru kufru je 1,1 metra, čo je dostačujúce pre jednoduché uloženie nákladu, ktorého uvezie do 745 kg. Nakoniec tu ku kufru máme dodatok o elektromechanickom otváraní, ktoré je štandardom. Za príplatok môžete mať aj bezdotykové ovládanie.

Testovaný model bol vybavený motorom s označením 220d s objemom necelé dva litre a s výkonom 194 konských síl. Spočiatku sme očakávali, že slabší motor vo veľkom Mercedese postačovať nebude, no opak bol pravdou. Naše predsudky zbúral a prekvapil pružnosťou aj výkonom. Navyše v športovom móde Sport+ ho sprevádzal športový zvuk chodu aj radenia.

Výkon na to, aby odviezol, čo sa doňho vojde teda má. Pozrime sa na vnútornú výbavu. Podľa toho, aká veľká je vaša peňaženka môže byť aj veľká výbava Mercedesu E combi. Napríklad mnoho drevených prvkov v interiéri vozidla, ako je palubná doska, dvere, stredový panel a ďalšie. Samozrejme tiež koža, ktorou je potiahnutý volant, sedačky a v podstate komplet interiér. Za príplatok sa môžete v noci kochať hviezdami vďaka dvom panoramatickým oknám zabudovaným v streche vozidla. Krásnym, a hlavne luxusným dojmom pôsobí vnútorné osvetlenie vozidla, ktoré je možné nastavovať širokou škálou farieb.

Na palubnej doske je neprehliadnuteľný veľký display, ktorý má parádny obraz (také rozlíšenie sa v autách len tak nevidí) a vy tak vidíte všetko dokonale a hlavne ostro. Nastavovanie rádia, módov, navigácie je možné, buď touchpadom, volantom alebo hlasovými príkazmi, ich funkčnosť prezentujeme vo videu vyššie. Nakoniec má auto vnútri obrovské množstvo úložného priestoru.

Naše nové Mercedes E combi má vo výbave ešte jednu podstatnú vec pre ľudí, ktorí parkujú v meste, a to parkovacieho asistenta s vyparkovávaním a posúvaním vozidla pomocou mobilu. To ocenia ľudia, ktorí parkujú v úzkej garáži alebo na mieste, kde si nemôžu dovoliť urobiť chybu. Prezentáciu funkčnosti tejto vychytávky, ktorou ohúrite každého okoloidúceho na parkovisku si môžete pozrieť v priloženom videu.

Mimo tejto vychytávky je možnosť si priplatiť za poloautomatické riadenie, nechať nudnú cesto na diaľnici na technológie a užívať si komfort bezpečnej jazdy. V testovanom Éčku sme bohužiaľ túto funkciu nemali.

Éčko combi, ktoré sme si na vlastnej koži otestovali hodnotíme veľmi pozitívne. Manažéri s rodinami, častí dovolenkári a obzvlášť milovníci moderných technológii by sa mali zamerať práve na túto kategóriu vozidiel.

 

19. decembra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?