Polaris Slingshot Driftovacia trojkolka pre zábavu

18. júla 2016
Driftovacie trjkolka.jpg
www.youtube.com

Táto trojkolesová hračka sa radí medzi auto a motocykel, ktorého výkon je 175 koní s krútiacim motorom  a manuálna prevodovka z neho robia parádnu hračku na driftovanie.

Spredu tento kúsok vyzerá štandardne ako iné roadstery, ale zozadu je to úplne iná pesnička. Vzadu má táto Amerika iba jedno jediné koleso, a to z neho robí veľmi zaujímavý stroj, ktorý by na drift asi tipovalo len málo ľudí.

Vnútri tohto krásavca nájdete len málo vecí, ale to je u týchto modelov klasika. Nájdete tu nastaviteľný volant, dva biele analógové budíky tachometru s otáčkomerom, no a neposlednej rade tiež centrálny display, cúvaciu kameru, rádio s Bluetooth a pár tlačítiek na vypnutie asistentov. Dvere tu nečakajte a čelné sklo je síce celkom účinné, ale aj tak sa vám okuliare budú hodiť.

Slingshot váži 764 kg a jeho rozmery sú 3800 x 1871 x 1318 (dĺžka x šírka x výška). Jeho štvorvalcový motor ECOTEC 2 384 cm³ od koncernu GM má výkon 175 koní (129Kw) pri 6 400 ot/min. Nádrž je potom veľká na 37,1 litra paliva. Zrejme vás najviac budú zaujímať rozmery jeho pneumatík, ktoré auto charakterizujú. Predné kolesá sú 225/45 R18 a jedno zadné potom 255/35 R20. Tento stroj je celý homologovaný v kategórii motocyklov, ale prilba tu nie je povinná, pretože tu máte bezpečnostné pásy s ochrannými pásmi nad sedačkami.

Slingshot obsahuje všetkých elektronických asistentov, ako sú ABS, kontrolu trakcie TC i ESP, ale všetko je nastavené tak, aby vám do riadenia zasahovali len v prípade, keď to preženiete. Bez týchto asistentov sa totiž roztočíte až veľmi jednoducho. Kto by chcel takúto hračku, tak jeho predajná cena je 29 990 eur, čo je menej než za iné driftovacie stroje.

Pozri si video:

18. júla 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?