Poľský superšport Arrinera Hussarya GT má vysoké ciele

25. februára 2017
2017_honda_pcx125_eu_2.jpg
www.facebook.com

Čo sa týka potravín, tak Poľsko sa príliš veľkej obľube neteší a ľudia ho obchádzajú veľkým oblúkom. Ako to bude s ich prvým superšportom? Bude kvalitným súperom pre tradičných hráčov na poli najvyššom?

Príliš mnoho otázok, ale odpovede sa po prvom roku predaja určite dozvieme. Poďme si povedať, čo je tento krásavec vlastne zač.

Superšport bude stavaný podľa špecifikácie FIA GT3. Je poháňaný vidlicovým osemvalcom s výkonom 505 koní. Tie do zadných kolies púšťa šesťstupňová prevodovka Hewland LLS pomocou pádiel radenia. Brzdy sú šesťpiestikové nasadené na disky s priemerom 380 mm.

Samotný výkonný riaditeľ Piotr R. Frankowski automobil vychvaľuje a vyzdvihuje predovšetkým to, že ich voz je na prevádzkové náklady o dosť lacnejší ako iné vozidlá v tomto segmente. O koľko, zatiaľ nevieme, ale akonáhle to zistíme, určite sa s vami o to podelíme.

Cenovka bude, ako isto tušíte, vysoká a štartuje na cca 215 tisíc eur. To je, ale len základ, pretože za príplatkovú výbavu môžete dať pokojne až cca 70 tisíc eur.

25. februára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?