Predtým, ako začneš jazdiť motocross, si pozri toto video. Možno predídeš chybám

18. decembra 2015
Motocross.png
Momenty a pády pri motocrosse www.youtube.com

Motocross bez debaty patrí k jedným z náročných športov. Po fyzickej, ale i psychickej stránke.

Kto raz okúsil jazdu na motocrossovej motorke vie, aký je to adrenalín a zážitok. Aj maličká nepozornosť v teréne, zle vypočítaný doskok alebo aj únava motorkára, môže spôsobiť vážny úraz. Prvým základným pravidlom v motocrosse je – kondička. Silné ruky a nohy, nebojácnosť. Ruky sú dôležité pri riadení, prechádzajú cez ne všetky otrasy, pričom sú stále vo vypätí a doťahujú alebo odťahujú telo ku riadítkam motorky. Slabé ruky spomaľujú reflexy jazdca. V istom okamihu môže stratiť kontrolu nad motorkou, čo je dosť nebezpečné.

Motocross sa jazdí často aj v stoji, pri skokoch obzvlášť. Nedá sa to porovnať s jazdou na cestnej motorke, kde jazdec iba sedí a telom riadi svoju mašinu. Unavené a slabé nohy môžu jazdca neskôr pri doskoku zradiť, nasleduje pád.

Nemôžeme zabudnúť, že jazdíme v teréne, kde je dôležitá aj myseľ a zdravá odvaha. Skoky, doskoky, náklony, rezanie zákrut – v prípade, ak si jazdec neverí a vbehne do činnosti, pri ktorej stratí jasnú kontrolu z dôvodu strachu, je pravdepodobné, že nasleduje pád. V tomto prípade je aj veľmi časté rozhodnutie s ukončením začatej kariéry alebo aj rekreačného hobby jazdenia.

Pri motocrosse je nevyhnutné mať pod kontrolou od hlavy až po päty celé telo od štartu až dokonca.

Pozri si video:

https://www.youtube.com/watch?v=Z42SCJScgD0

18. decembra 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?