Proti arogantným vodičom v Rusku bojuje skupina ľudí. Zastav hulváta! Video

25. októbra 2015
www.idnes.cz
Proti arogantnym vodicom v rusku bojuje mlada skupinka ludi. zastav hulvata video.png

Rusko,Moskva- mladá skupina ľudí si všimla, že vodiči nejazdia iba po cestách, ale aj po chodníkoch pre chodcov. Takto si skracujú svoju trasu, pričom ohrozujú ľudí. Akcia zastav hulváta má svoj úspech.

Skupinka si vybrala miesta, kde sa najviac porušujú pravidlá cestnej premávky. Najčastejšie sa jedná o prejazd cez chodníky. Práve na tieto miesta sa postaví hliadka, ktorá zabraňuje pokračovaniu v jazde. Kto neuposlúchne výzvu, dostane na čelné sklo veľkú nálepku. Niekedy to tu vládne ako v džungli, opisujú miestni Moskovčania, vyhráva ten silnejší. Obiehanie z prava, prejazd po chodníkoch alebo iné prehrešky vodičov sú na dennom poriadku.

Známe sú aj extrémne prípady, kedy vodič vystúpi z vozidla a napadne posádku druhého auta. Tu si o tom prečítate viac:

Odborníci z dopravy už plánujú zmeny v zákone, ktorý by mal upravovať vulgárne výrazy a neslušné gestá za volantom. Zatiaľ je to bez postihu. V 12 miliónovej Moskve je privysoká nehodovosť. Vytvárajú sa dlhé zápchy, čo vyvoláva agresivitu u vodičov, pričom si skracujú cesty aj takýmto nedovoleným spôsobom. Skupina sa preto stretáva aj s nevôľou a fyzickým napadnutím.

Pozri si video – zastav hulváta :

25. októbra 2015

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?