Prototyp Seat e-Mii ako nákupný vozík na elektrinu

2. marca 2017
Bez nazvu 2.jpg
www.facebook.com

Pokiaľ sa vám páčia malé autíčka ako napríklad Škoda Citigo alebo Volkswagen Up!, tak tu pre vás máme aj maličkého Seata s názvom e-Mii. Ako dáva na prvý pohľad vedieť písmeno e, jedná sa o elektromobil. Koľko toho dokáže? A vyrovná sa vôbec svojmu rivalovi Volksvagenu e-Up!?

Španielska automobilka vyslala do sveta auto, ktoré je zhodné s Volkswagenom e-Up! Teda, aspoň po tej technickej stránke, takže pri výbere nakoniec rozhodne obľuba značky a cena. A je to celkom škoda pretože v prípade obľúbenosti má Volkswagen navrch.

O pohon tohoto vozidla sa stará známy elektromotor s výkonom 60 kW (81 koní) a 210 Nm točivého momentu. Akumulátory tu sú s kapacitou 18,7 kWh. Na tie je možné dôjsť okolo 160 km a dobitie z 0 na 80% zaberie 30 minút. To v prípade rýchlonabíjačky. Z obyčajnej zásuvky bude auto cucať elektriku celých deväť hodín.

Zrýchlenie tohoto vozidla z nuly na sto je na 11,3 sekundách. Maximálna rýchlosť je potom obmedzená na 130 km/h. Táto hranica je účelová, pretože nad túto rýchlostnú hranicu sú elektrické vozidlá neekonomické a rýchlo sa vybíjajú.

Toto vozidlo by sme mali vidieť približne za rok, čo je celkom škoda, ale kto si počká, ten sa dočká.

Pozri si video:

2. marca 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?