Radar budúcnosti z Nemecka, pred ktorým sa neskryje žiadny vodič

19. septembra 2016
Radar.png

Radary sú postrachom každého vodiča a niektorí sa spoliehajú len na to, že sa im proste vyhnú a nikto ich nestihne zamerať. V Nemecku však prichádza na cesty radar, pred ktorým sa neskryje žiadny vodič.

Na prvý pohľad by ste vôbec nepovedali, že to je radar. Vyzerá totiž ako príves a má dokonca aj evidenčné číslo. Úprimne, koho z nás by napadlo, že to je radar? Ale pravda je taká, že to radar je a nie  hocijaký. Tento radar dokáže toho oveľa viac, než si myslíte.

Radar je možné prepravovať ako príves ale taktiež ovládať pomocou diaľkového ovládania. Dokonca nemusí byť zapojení do elektrickej siete celkom slušný čas. S integrovanými akumulátormi dokáže vydržať až 5 dní.

A čo všetko dokáže radar namerať? Radar dokáže merať rýchlosť vozidiel vo viacerých pruhoch a dokáže rozpoznať obmedzenia pre jednotlivé pruhy. Dokáže rozpoznať taktiež časové obmedzenia a pozor si dá aj na nákladné autá, ktoré majú daným úsekom prejazd zakázaný.

Radar je ovládaný políciou na diaľku. Jednoducho ho zapnú a vypnú, kedy chcú. Taktiež namerané údaje a fotky posiela automaticky na policajnú stanicu, kde ich následne spracujú. Radar je taktiež veľmi dobre zabezpečený proti vandalom.

Pozri si video:

 

19. septembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?