Ako sa robí z „totálky“ opäť na prvý pohľad nové auto? My vám to ukážeme!

Asdas 2.jpg
www.youtube.com

Asi druhý najväčší problém po stáčaní tachometrov je oprava havarovaných vozidiel, ktoré sa predávajú len ako ojazdené bez nehody. Takéto vozidlá pritom predstavujú oveľa väčšie nebezpečenstvo pre vodičov a posádku ako vysoký nájazd vozidla, ktorý predstavuje finančnú záťaž.

Konkrétne sa zameriame na nehodou zničený Volkswagen Touareg. Ten bol poškodený v prednej časti vozidla. Konkrétne to odniesla ľavá strana kapoty vozidla. Muž na videu automobil opraví do takej podoby, z ktorej na prvý pohľad neuvidíte havarované vozidlo. Ako ste sa už mohli dočítať v jednom z našich článkov, tak opravy sú možné len vo schválenej podobe kedy sa nahradzujú všetky zničené diely novými. V prípade, že sa opravujú vymeniteľné poškodené časti vozidla už nejde o schválený spôsob opravy.

V oboch prípadoch opravené vozidlo po rovnakej nehode síce vykáže horší výsledok, ale neschválená oprava vozidla má horšie výsledky. Vo finále to pre posádku vozidla môže mať tragické následky. Je potrebné si uvedomiť, že keď sa raz znehodnotí zásadná deformačná zóna vozidla, tak sa už nedá plnohodnotne nahradiť. Možno si hovoríte, že Touareg je na tom ešte dobre, ale mrknite na druhé video majstra opravára. Také BMW by som mať nechcel.

 

Pozri si videa:

 

22. novembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?