Škoda 706 RTO: Nové diely pre starú legendu

8. novembra 2016
Asd 4.jpg
www.facebook.com

Nie je to tak dávno čo sme vám priniesli článok o jednom z najznámejších autobusov vtedajšieho Československa. Áno, bavíme sa o autobuse Škoda 706 RTO, ktorý si zahral vo filme Florenc 13:30. Dnes tu mám dobru správu, ohľadne niektorých náhradných dielov, pre všetkých nadšencov, ktorí sa snažia tento klenot zachrániť a vrátiť mu zašlý lesk a krásu.

Oficiálne sa náhradné diely prestali vyrábať vo Veľkom Krtíši v roku 1990. Našťastie sa objavila firma Anvi Trade, ktorá je špecializovaná na podlahoviny. Je to tiež firma, ktorá legendárny autobus Škoda 706 RTO v rokoch 2008 a 2009 plne zrekonštruovala a používa v súčasnosti ako firemné vozidlo. Hovorí to o ich vášni a obdive pre tento autobus.

Aj vďaka tomu v sortimente tohoto výrobcu figurujú gumové tesnenia, plastové i hliníkové profily, podlahoviny, ktoré odpovedajú originálom a mimo to majú aj dobové návody k obsluhe a zoznam náhradných dielov.

My tomuto činu tlieskame a dúfame, že sa nájde viac firiem a viac podpory pre záchranu národných pokladov pre budúce generácie. Určite si to zaslúžia za tie roky tvrdé práce, ktorú pre nás tieto stroje odviedli.

8. novembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?