Škoda Octavia facelift: Oddelené predné svetlomety!

28. októbra 2016
Asd 3.jpg
www.facebook.com

A je to tu, Škoda Octavia má nejaký ten piatok za sebou, a tak prišiel avizovaný facelift. Ako prvá vec, ktorá vás zaujme je zmena predných svetlometov. Tá bije priamo do očí.

Octavia je štvoroká a trošičku by mohla pripomínať Mercedes-Benz E 200 CDI Blue Avantgarde, ktorý mal podobne uspôsobené svetlá. Sme zvedaví, aké budú ohlasy na tak veľkú zmenu. Aj keď menšie pokusy so svetlami v podobe Octavie už tu boli mnohokrát.

Zatiaľ čo vpredu boli zmeny výrazné v podobe nových svetiel, masky a kapoty, tak vzadu sa nestalo takmer nič okrem zmeny grafiky zadných svetiel. Pokiaľ si, ale spomenieme na minulosť, tak vzadu sa výrazné zmeny nikdy nerobili.

Sfsd.jpg

Poďme sa teraz pozrieť na zmeny vnútri vozidla.  Vrcholná verzia infotainmentu sa zväčšila na 9,2 palca. Tlačidlá na ňom sú už len z jednej strany, a naviac sú dotykové. Nová je aj grafika displeja palubného počítača. Ďalej tu nechýba LTE pripojenie k internetu s možnosťou hotspotu auta. Novinkou je asistent pre cúvanie s prívesom. Bezpečnosť asistenta je doplnená o prediktívnu ochranu chodcov. Mimo to Octavia ponúkne vyhrievaný volant, kľúč s možnosťou uložiť si niekoľko osobných profilov, operadlá v predných sedačkách ukrývajú sklopné stolíky alebo vyberateľnú baterku, ktorá však bude dostupná len u verzie kombi.

Motorov bude k dispozícii mnoho. Benzínových bude päť a naftové štyri. Ich výkony sa budú pohybovať od 63 do 135 kW. Také sa za príplatok bude dodávať podvozok s elektronicky riadenými tlmiči DCC.

 

Pozri si video:

28. októbra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?