Škoda Roomster druhej generácie bez pokračovania, stiahli ich z výroby.Stojí za tým VW?

29. decembra 2015
Skoda roomster 2.jpg
Vyrobené kusy udajne skončia na Slovensku. Škoda Roomster druhej generácie je minulosť. www.instagram.com

Nový model Roomster druhej generácie sa nakoniec do sériovej výroby pravdepodobne nedostane. Automobilka už mala hotové prototypy. Fotografie sú dôkazom.

Začiatkom decembra Škoda oficiálne priznala, že upúšťa od výroby Roomsterov a kategórie MPV, pričom chce posilniť kategóriu SUV. Automobilka v tomto segmente vidí väčšiu perspektívu.

Nový Roomster druhej generácie mal byť postavený na základoch od VW Caddy. To, že prototyp už bol hotový a vo fáze testov nasvedčujú aj uniknuté fotografie priamo z koncernu automobilky. Stopnutie tohto modelu prišlo teda na poslednú chvíľu pred sériovou výrobou. Ako autor fotografií uvádza na svojom profile na Instagrame, vraj bolo vyrobených už sto kusov tohto modelu. Je jasne vidieť podobnosť s VW Caddy a logá automobilky Škoda. Podľa jeho slov vyrobené kusy mali skončiť na Slovensku.

Koncern VW po svojej kauze okolo emisií usúdil nakoniec stiahnutie novinky z výroby. Dôvodom mal byť strach o návratnosť investície do výroby tohto nového modelu Škody. Či to bolo nakoniec správne rozhodnutie sa nedozvieme, ale určite išlo o veľa, keďže si dovolili stiahnuť auto, ktoré už bolo prakticky hotové a testované.

Fotogaéria Roomster II:

Fotoalbum k článku:

29. decembra 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?