Študenti Škody vytvorili koncept Atero

21. júna 2016
Studenti skody vytvorili koncept atero.png
www.youtube.com

Škoda Atero vychádza z továrenskej rady vozidla Rapid Spaceback. Tento automobil bol zostrojený študentami stredného odborného učilišťa strojníckeho Škoda Auto v Mladej Boleslave. Podieľalo sa na ňom 26 žiakov z 8 odborov, ktorí komponenty ručne upravovali alebo vytvárali. Stavba vozidla trvala 1300 pracovných hodín a my si popíšeme jeho technický popis.

Pôvodné vozidlo bolo úplne rozobrané, pretvorené a znovu postavené. Škoda Atero je kompaktné trojdverové kupé s celkovou dĺžkou 4,3 metra. Prestavba tohto vozu bola najvýraznejšia oproti tým, ktoré tu už vznikli. Oproti Rapidu Spaceback, z ktorého tento model Atero vychádza, sú B stĺpy presadené vzad a C stĺpy sú viac sklonené, pričom strecha vozidla sa zvažuje o niečo skôr, zatiaľ čo hrana okien za dvermi stúpa.

Dvere vozidla sú predĺžené a kapota je zmenená členenými vetracími otvormi, ktoré sú podsvietené. Tretie dvere sa orientujú podľa nového stĺpiku C a na hrane strechy nesú dlhý spojler. Upravené sú vzadu aj svetlá a koncovky výfuku dostalo Atero zo Škody Octavia RS. Motor tohto vozidla je najsilnejšia sériovo vyrábaná 1.4 I TSI (92kW/125 k) so sedemstupňovou prevodovkou DSG. Kolesá sú 18 palcové (formát 225/40) z ľahkých zliatin a pochádza z Octavie.

Za prednými kolesami sú potom ručne dierované brzdové kotúče s vnútornou ventiláciou. Nakoniec tu máme audio zostavu. Výkonný zosilovač s výkonom 1800 Wattov rozoznáva 14 reproduktorov. Samostatný je subwoofer umiestnený v zadnom odkladacom priestore so 400 Wattmi. Ďalší projekt sa volá Azubi Car.

Pokiaľ sa vám tento koncept zapáčil, tak určite neváhajte nahliadnuť na staršiu tvorbu v podobe Škody Funstar, ktorá tu taktiež vznikla pre rokom. Je to vozidlo vychádzajúce zo Škody Fabia a je úžasné.

Pozri si video:

21. júna 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?