Tatra modernizovala kabínu rady Force

11. októbra 2016
Tatra.jpg
www.facebook.com

Tatra sa po dlhej dobe rozhodla pre modernizáciu kabíny svojej rady Force. Hlavnou zmenou je nový spôsob výroby, ktorý prináša zníženie hmotnosti kabíny aj lepšiu antikoróznu ochranu. V neposlednom rade taktiež nižšiu náročnosť prípadných opráv.

 

Odporúčame tiež

 

 

Pôvodná konštrukcia vychádza z ohýbateľných plechových dielcov, ktoré boli zvárané dohromady. Nový postup pri výrobe využíva vlepovanie plochých hliníkových dielov do základnej zváranej konštrukcie z oceľových profilov. Ide o zásadnú technologickú zmenu, ktorá prináša množstvo výhod. Predovšetkým sa jedná o jednoduchosť výroby jednotlivých dielov.

 

Tatra 1.jpg

Mimo tieto zmeny zovňajšku vozidla došlo aj na zmeny vnútri vozidla. Posádka má lepší výhľad z kabíny, čo je aj vďaka väčšiemu čelnému sklu vyrobeného z jedného kusu. Naviac sú na ňom namontované tri štetce, čím sa zvýšila stieraná plocha. Taktiež je väčšia výklopná kapota, vďaka ktorej je možný lepší prístup ku konštrukčným veciam.

 

Tatra 2.jpg

V interiéri je nové čalúnenie, a tiež nové odkladacie priestory. Prístrojová doska je vyrobená z odolného plastu. Tatra Force je ponúkaná v dvojmiestnom až štvormiestnom prevedení a dve sedadlá spolujazdcov môžu byť umiestnené aj na stredovom tuneli.

Tatra3.jpg

Pre civilnú verziu a predovšetkým u záchranárskych zložiek je kabína vybavená strešným plastovým nadstavcom. Novinkou je taktiež prevedenie štvordverovej dvojkabíny s priestorom pre vodiča a ďalších päť osôb. Kabína je o cca 15 mm vyššia ako kabína dvojdverová. Tieto kabíny sú ponúkané aj v pancierovej úprave, na ktorých vývoji Tatra spolupracuje s externou firmou. Vďaka úplne novej technológii výroby dosiahla nová kabína od Tatry Level 3 balistické ochrany podľa noriem STANAG.

 

 

11. októbra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?