Uber bol donútený svoje samoriadiace Volvá stiahnuť zo San Francisca

27. decembra 2016
Asd 18.jpg
www.youtube.com

Americká firma Uber Technologies má po týždni ostrej prevádzky obrovský problém so svojimi samoriaditelnými autami. Mimo problému s regulátorom ide taktiež o porušovanie predpisov.

Úrad pre motorové vozidla v Kalifornii v stredu zrušil registráciu 16 samoriadiacim vozidlám, pretože nemali riadne povolenie k prevádzke. Úrad sa snažil o to, aby firmu Uber donútila splniť predpisy vyžadujúce špeciálne povolenie k testovaniu samoriadiacich vozidiel na verejných komunikáciách. Firma sa k tomu vyjadrila s tým, že povolenie nepotrebuje, keďže jeho vozidlá vyžadujú trvalé sledovanie prevádzky, a teda osobu za volantom.

Nie je to, ale jediný problém, ktorý sa vynoril po týždennej prevádzke. Auta vraj mali porušovať dopravné predpisy. V jednom prípade šlo auto na červenú čo bolo aj zdokumentované. O tomto incidente Uber hovorí ako o ľudskom zlyhaní, pretože auto nebolo v automatickom režime. Vyskytli sa vraj tiež problémy s cyklistickým značením ktoré oddeľuje vozovku pre automobily od cyklistov. V zákrutách ich vraj auto nerešpektuje a reže zákruty natoľko, že v týchto miestach to ohrozuje cyklistov.

Uvidíme, ako sa firma k zákazu postaví, ale už teraz kolujú zvesti, že by sa eventuálne mohol projekt premiestniť do iného Amerického státu.

 

Pozri si video:

27. decembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?