VC Maďarska – pole position pre Rosberga!

23. júla 2016
Autor: Rado
Vc rakusko.jpg
www.formula1.com

Jedenáste kolo seriálu Formuly 1, Veľká cena Maďarska, sa uskutoční zajtra, 24.7.2016. Z prvého miesta po dnešnej kvalifikácii vyštartuje prvý v celkovom poradí, Nemec Nico Rosberg.

Rosberg skončil prvý pred svojim tímovým kolegom, Lewisom Hamiltonom, len o pár stotín sekundy. Samotná kvalifikácia priniesla zaujímavý priebeh, z predpokladanej hodiny sa natiahla až na dve, a to najmä z dôvodu prietrže mračien. Silný dážď spolu s haváriami niektorých jazdcov dokonca kvalifikáciu na čas pozastavili. Predpoveď počasia pre zajtrajšiu VC však sľubuje prevažne polooblačné počasie s teplotou do 28 stupňov a zatiaľ bez zrážok, čo môže na atraktivite trochu ubrať, no pretek robia zaujímavým v prvom rade samotní jazdci. Na tých zajtra na maďarskom Hungaroringu čaká 70 kôl, štart je o 14:00 hodine. V celkovej klasifikácii vedie Rosberg pred Hamiltonom len o jediný bod, za nimi je so stratou 62 bodov na prvého pretekára Kimi Räikkönen. Súboj medzi tímovými kolegami preto určite prinesie zaujímavé dianie.

Poradie na štarte pred VC Maďarska:
1. Rosberg, 2. Hamilton, 3. Ricciardo, 4. Verstappen, 5. Vettel, 6. Sainz, 7. Alonso, 8. Button, 9. Hülkenberg, 10. Bottas, 11. Grosjean, 12. Kvjat, 13. Pérez, 14. Räikkönen, 15. Gutiérrez

23. júla 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?