VC Malajzie pre Ricciarda

3. októbra 2016
Autor: Rado
Vc nemecko.jpg
www.facebook.com/Formula1

Víťazom veľkej ceny Malajzie sa stal jazdec tímu Red Bull, Daniel Ricciardo. Za ním skončili jeho tímový kolega Max Verstappen a Nico Rosberg z Mercedesu.

Po dlhej dobe sa na prvom mieste po pretekoch umiestnil iný jazdec, ako z tímu Mercedes. Hoci obaja jazdci Mercedesu štartovali z prvého radu, zvíťaziť sa nepodarilo ani jednému. Avšak aj Rosbergovo tretie miesto je pre neho úspechom, pretože si pripísal ďalšie dôležité body v celkovom poradí. Zaslúžene, pretože po prepadnutí sa v štartovom poli predviedol parádnu stíhaciu jazdu. Vzrušenie priniesol už štart, kedy došlo ku kontaktu Vettela a Rosberga, pričom druhý menovaný sa prepadol až na 21. miesto. V ďalšom priebehu pretekov si Hamilton držal prvé miesto, pričom bol prenasledovaný dvojicou jazdcov Red Bullu. Britský jazdec však predvádzal skvelú a rýchlu jazdu a až do 40. kola si zvyšoval svoj náskok. No v 41. kole mu zhorel motor a na čelo sa tak dostal Ricciardo. V zaujímavej veľkej cene tak v pohode dojazdila trojica Ricciardo, Verstappen a Rosberg až do cieľa pretekov. Ricciardo tak na záver mohol predviesť svoje, už povestné pitie šampanského z topánky. Kalendár pretekov F1 pokračuje už o týždeň veľkou cenou Japonska na okruhu Suzuka.

Konečné poradie VC Malajzia:
1. Ricciardo, 2. Verstappen, 3. Rosberg, 4. Räikkönen, 5. Bottas, 6. Pérez, 7. Alonso, 8. Hulkenberg, 9. Button, 10. Palmer

Celkové poradie jazdcov:
1. Rosberg 288 b, 2. Hamilton 265 b, 3. Ricciardo 204 b, 4. Räikkönen 160 b, 5. Vettel 153 b, 6. Verstappen 147 b, 7. Bottas 80 b.

3. októbra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?