VC Singapur – ďalšie víťazstvo Rosberga

19. septembra 2016
Autor: Rado
Singapur f1.jpg
www.formula1.com

V poradí pätnásta Veľká cena pretekov Formuly 1 v roku 2016 priniesla ďalšie víťazstvo nemeckého pilota Nica Rosberga. Po treťom víťazstve v rade sa tak vrátil na pozíciu lídra seriálu F1.

Hamilton, ktorý skončil v Singapure na treťom mieste, však stráca momentálne na lídra pretekov a svojho tímového kolegu len osem bodov, a tak stále nie je o ničom rozhodnuté. Na mestskom okruhu Marina Bay, na ktorom sa ťažko predbieha, bolo pre Rosberga podstatné, že štartoval z prvej pozície. Ťažké predbiehanie však nerobilo problémy Alonsovi, ktorý sa na začiatku pretekov, hlavne kvôli problémom jazdcov jazdiacich pred nim, prebojoval z deviateho až na piate miesto. Ovplyvnila to však nehoda, ktorá sa stala prakticky hneď na štartovom poli, kde sa do zovretia dostal Hülkenberg a svoje monoposty si poškodili Sainz a neskôr aj Bottas. Safety car sa tak na trať dostal hneď v prvom kole. Ďalší priebeh pretekov priniesol zaujímavé súboje najmä v strede štartového pola, napríklad medzi Hamiltonom a Räikkönenom alebo Kvyatom a Verstappenom, zatiaľ čo Rosberg si budoval pohodlný náskok na čele pretekov. 12 kôl pred koncom strácal druhý Ricciardo na Rosberga až 24 sekúnd, no do záverečného kola sa mu podarilo stiahnuť stratu na sekundu a poriadne potrápil Rosberga. Ten, aj napriek svojim problémom s brzdami, ktoré mal rovnako aj Hamilton, však dokrúžil v typicky dlhej, no dramatickej Veľkej cene do cieľa na prvom mieste. Za nim v závese skončil smutný Ricciardo a Hamilton. Ďalšia Veľká cena je na programe 2.10., kedy sa jazdci presunú na neďaleký okruh Sepang v Malajzii.

Konečné poradie VC Singapur:
1. Rosberg, 2. Ricciardo, 3. Hamilton, 4. Räikkönen, 5. Vettel, 6. Verstappen, 7. Alonso, 8. Peréz, 9. Kvyat, 10. Magnussen

Celkové poradie jazdcov:
1. Rosberg 273 b, 2. Hamilton 265 b, 3. Ricciardo 179 b, 4. Vettel 153 b, 5. Räikkönen 148 b, 6. Verstappen 129 b, 7. Bottas 70 b.

19. septembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?