Víťazom Veľkej ceny Rakúska Lewis Hamilton.

3. júla 2016
Autor: Rado
Vc rakusko.jpg
www.formula1.com

Deviate preteky šampionátu F1 priniesli na okruhu Red Bull Ring v Rakúsku zaujímavé súboje až do posledného kola, v ktorom Lewis Hamilton prebehol svojho tímového kolegu Nica Rosberga a skončil tak na prvom mieste dnešnej Veľkej ceny.
Rosberg, ktorý štartoval až zo šiestej pozície dlho viedol pred Hamiltonom, štartujúcim z prvého miesta. Už- už to vyzeralo tak, že fantasticky výkon dovedie až do konca, no v záverečnom súboji, v ktorom pri kontakte prišiel Rosberg po svojej chybe o predné krídlo, stratil svoju vynikajúcu pozíciu a skončil až na štvrtom mieste. Pred ním ešte skončil mladý Holanďan Max Verstappen z domáceho Red Bullu a Kimi Räikkӧnen z Ferrari. Súboj o prvé miesto medzi pretekármi Mercedesu však prebiehal takmer počas celých pretekov a priniesol drámu až do samotného konca. Okrem toho však pretek priniesol aj množstvo ďalších súbojov v takmer celom štartovom poli, a preto sa po celý čas bolo na čo pozerať. Spokojní však  neboli fanúšikovia priamo na trati, čo Lewisovi Hamiltonovi dali poznať hlasným piskotom pri preberaní ceny a aj pri rozhovore po pretekoch. Hamilton však na to reagoval so slovami, že to nie je jeho problém, ale ich.  Dôležitým víťazstvom tak Hamilton stiahol svoju stratu v celkovom hodnotení šampionátu na Rosberga na 11 bodov. Už o týždeň sa jazdci predstavia na Veľkej cene Veľkej Británie.

Výsledky:
1. Hamilton; 2. Verstappen;  3. Räikkӧnen;  4. Rosberg;  5. Riciardo;  6. Button;  7. Grosjean;  8. Sainz; 9. Bottas;  10.Wehrlein. Vettel a Kvyat nedokončili.

Celkové poradie jazdcov:
1. Rosberg 153 b, 2. Hamilton 142 b, 3. Vettel 96 b, 4. Räikkӧnen 96 b, 5. Ricciardo 88 b.

3. júla 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?