Vlajková loď Škody je vynovená! Pozri sa na novú Škodu Superb!

27. augusta 2015
428005_0-640x360
www.autoexpress.co.uk

Hoci nový model Škody Superb na prvý pohľad svojimi hranatejšími krivkami stráca trochu na pôvabnosti, stále patrí k tomu najlepšiemu, čo automobilka môže ponúknuť.

Oproti svojim predchodcom poskytuje viac miesta nie len v batožinovom priestore, ale aj pre samotných pasažierov, pričom hmotnosť auta sa znížila, a to o 75 kilogramov. 625 litrový kufor je možné otvárať elektronicky, pohybom nohy pod nárazníkom, čo je výhoda najmä ak máte plné ruky tašiek. Pri zložení zadných sedadiel sa batožinový priestor dokáže premeniť na obrovské miesto s objemom až 1760 litrov, a nie je problém vložiť doň napríklad niekoľko bicyklov bez potreby odmontovania predného kolesa!

www.autoexpress.co.uk
www.autoexpress.co.uk

Výrobca poskytuje sedem verzii štvorvalcového motora s výkonom pri benzíne od 123 koní pri objeme 1,4 litra až do výkonu 276 koní pri objeme 2,0 litra. Naftová 1,6 poskytuje výkon 118 koní a naftový dvojliter zabezpečí výkon 187 koní. Všetky verzie je možné si zadovážiť s manuálnou alebo automatickou prevodovkou a s pohonom prednej nápravy alebo s pohonom všetkých štyroch kolies.

www.autoexpress.co.uk

V Škodovke si však dali záležať aj na detailoch, ako sú napríklad „zabudované“ dáždniky v predných dverách, nabíjateľné a odnímateľné svetlo  alebo držiak na fľaše a poháre, ktorý umožňuje odmontovať vrchnák z fľašky len pomocou jednej ruky. Výbava pozostáva, v závislosti od jednotlivých verzii, z parkovacích senzorov, dvojzónovej klimatizácie,  dotykovej obrazovky, ktorá je vo vyšších triedach doplnená satelitnou navigáciou, a môžete s ňou komunikovať prostredníctvom Bluetooth.

www.autoexpress.co.uk

Najvyššia výbava poskytuje aj vyhrievanie opierok hlavy a zadných sedadiel, TV tuner a stereo sústavu s 10 reproduktormi. Nový Superb je tak určený ako vozidlo pre manažérov a podnikateľov, ale aj ako vozidlo pre rodiny s deťmi, pričom nezáleží, či s ním pôjdete na pracovnú cestu alebo na víkendovú chatu.

27. augusta 2015

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?