Výroba Audi R8 e-tron končí po jednom roku a sto kusoch

19. októbra 2016
Audi r e tron.jpg
www.youtube.com

Automobilka Audi predstavila v roku 2015 Audi R8 e-tron. Ide o elektrický športiak, ktorý sa mal podľa pôvodných odhadov vyrábať šesť rokov. Po jednom roku ale jeho výroba končí a počet vyrobených aut sa zastavil na sto kusoch.

Odporúčame tiež

Za ukončením stojí jedna zásadná vec. Cena! Tento automobil je až tak drahý, že svojou cenou prekonal, o niečo málo, spaľovací motor. Naviac, jeho rýchlosť bola obmedzená na 210 km/h, čo zo športového auta robí krotkého baránka, ktorý svoju silu nesmie ukázať.

Audi sa k ukončeniu modelu vyjadrilo, že automobil musí ustúpiť kvôli spomaleniu predaja. Na jedenej strane je to škoda, ale na strane druhej tu máme obmedzenú sériu sto aut, ktoré na cene, ako zberateľské kusy, vôbec nemusia stratiť.

A čo má toto vozidlo vlastne pod kapotou? Sú to elektromotory s celkovým výkonom 320 kW a točivým momentom 920 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 3,9 sekundy. Achillova päta je obmedzená rýchlosť kvôli spotrebe energie. Snáď sa s týmto vozidlom v budúcnosti ešte stretneme.

 

Pozrite si video:

19. októbra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?