Wartburg 311 z roku 1964 prešiel obnovou. Vyzerá ako nový

27. januára 2016
www.autolike.sk
Wartburg 311 rv 1964
Wartburg, ktorý prešiel obnovou putuje do múzea foto: Jozef Škrek

Fanúšik starších áut a veteránov Jozef Škrek sa má čím pochváliť. On ich iba neobdivuje, ale vracia im aj zašlú slávu.

Premien má za sebou už viac. Dnes sa s nami podelí o projekt: Wartburg 311, rok výroby 1964. Na vozidle sa robil iba celolak. Vynovený veterán Wartburg stojí odparkovaný v miestnom múzeu v Šuranoch, okres Nové Zámky. Pozrite si fotografie a video z rekonštrukcie, ktoré  nájdete nižšie.

Pokračovanie pod videom.

Fotoalbum k článku:

 

Pozri si video:

 

Jozef Škrek pre Autolike.sk ďalej o projekte uviedol: Automobil Wartburg došiel v podstate len na prelakovanie. Vozidlo bolo v tak dobrom stave, že nebolo treba nič vyvárať ani klampiarčiť. Neviem, kde presne to auto bolo posledných 50 rokov, ale v porovnaní, niektoré 10-15 ročne autá, sú na tom s hrdzou oveľa horšie. Interiér je pôvodný a v dokonalom stave.

Robota nám trvala zhruba mesiac po večeroch, keďže je to moje hobby popri práci. Majiteľ Wartburgu chcel pôvodne nastriekať len predný blatník, ktorý mal iný odtieň ako mal zbytok auta. Ten už bol po kolízii nanovo lakovaný a predchodcovia sa netrafili na správny odtieň. Majiteľovi sme povedali, že asi tiež nebudeme úspešnejší, keďže zbytok auta mal pôvodný lak, tak sa nakoniec rozhodol, že vozidlo nastriekame celé. A takto to skončilo. Podarilo sa.

Máte i vy premenu auta, rekonštrukciu, príhodu z ciest, FAIL? Dajte nám o ňom vedieť. Tu môže byť aj váš príbeh.

27. januára 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?