Zbytočné riskovanie na prejazde

12. decembra 2016
Bez nazvu 7.jpg
www.youtube.com

V Česku aj na Slovensku sa stávajú na prejazdoch nehody, ktoré sú vážne, no napriek tomu niektorí ľudia vedome riskujú. Tento záznam je, nielen o stupídnom riskovaní, ale tiež o stupídnom hraní sa so závorami.

Celá udalosť sa odohrala v Českej republike. Konkrétne v Rájci-Jestřebí na Blanensku. Na tomto mieste čakal vodič dodávky na to, až sa zdvihnú závory a on bude môcť vyraziť na ďalšiu cestu. Keď sa závory zdvihli, tak vyrazil ako pretekár Formule 1 dopredu. Urobil ale chybu, pretože nepočkal na to až zhasne svetelná signalizácia, ktorá je nadradená. Takmer okamžite šli totiž na oboch stranách prejazdu závory zase dolu. Dodávka, tak zostala medzi závorami.

To, čo nastalo potom je ale skôr smutné ako vtipné. Vodič, ktorý zastavil na prejazde pred závorami sa ich pokúsil nadvihnúť…, niekoľkokrát. Niekoľkokrát ich vymrštil do výšky a utekal do auta. Vždy, ale zase spadli rýchlo späť, a tak to znova a znova opakoval. Nakoniec prešiel vlak…, našťastie pre všetkých ďaleko od zmieňovanej dodávky. Nakoniec mu ide na pomoc vodič, ktorý práve došiel k závorám. Zároveň sa však zvodidlá samé dvíhajú hore.

Pokúsime sa ešte o jednu osvetu so závorami. Je omnoho bezpečnejšie závory prejsť a s tak veľkým autom ich zlomiť s minimálnym poškodením auta, než sa takto zahrávať s osudom tak svojim, ako aj všetkých ľudí vo vlaku. Tak či onak za to už teraz dotyčný pokutu dostane.

 

Pozri si video:

12. decembra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?