Žiarski policajti z Kobry 11. Toto si hocikto dovoliť nemôže! Spôsobili dopravnú nehodu

9. januára 2016
Ziarsky policajti z kobry 11.png
Žiarski policajti z Kobry 11 www.facebook.com

Ich slogan je pomáhať a chrániť. Jazdia po cestách a číhajú na vodičov, ktorí nedodržujú zákony.

Inými slovami sa počin žiarskych policajtov ani nedá opísať. Iba takto humorne v porovnaní známeho seriálu Kobra 11. Policajti sa z ničoho nič rozhodli zasiahnuť proti neosvetlenému autu, ktoré išlo v protismere. A tak strhli volant, aby sa otočili. No, žiaľ bez prehľadu. Vodiči idúci za nimi boli nútení prudko zabrzdiť, pričom na tak krátkom úseku do seba navzájom nabúrali. Policajti tak spôsobili hromadnú nehodu.

Prečo sa takto rozhodli? Údajne museli ísť za vodičom, ktorý nesvietil. Ukladá im to povinnosť zo zákona.

Celú komunikáciu ako aj opis nehody nájdete na Facebooku  – Žiarski motoristi

Pokračovanie pod videami.

Pozri si video:

 

Možno policajti boli fanúšikmi seriálu Kobry 11 a nechali sa inšpirovať 🙂

Pozri si znelku na seriál Kobra 11:

https://youtu.be/vewB1tm0zZY

 

Text, ktorý sprevádza opis videa na Facebook stránke Žiarski motoristi

Žiarski policajti hviezdili.

Za to čo dnes vyprodukovali žiarski policajti, by sa nemuseli hanbiť ani scenáristi Kobry 11. Rozhodli sa totiž, že nás idú ochrániť pred vodičom, ktorý si za slnečného dňa zabudol zapnúť svetlá. No a spravili to tak nenápadne, že spôsobili dopravnú nehodu štyroch vozidiel. Žiadnemu vodičovi áut idúcich za nimi totiž nedali žiadnu šancu a ani len nenaznačili čo sa práve chystajú urobiť. Najskôr totiž zašli svojím služobným auto k pravému okraju vozovky a potom bez majákov sa rozhodli náhle otočiť v križovatke cez tri pruhy, vrátane odbočovacieho, do protismeru.

A keďže žiadny vodič idúci za nimi nemal kryštálovú guľu a ani nevie čítať myšlienky (aj keď v tomto prípade je otázne či by nejaké myšlienky bolo možné zachytiť, keby mal tieto paranormálne schopnosti) nemohol ani len tušiť čo sa naši pomáhači chystajú spraviť. Vodič mercedesu domnievajúc sa, že policajné auto sa chystá zastaviť pri okraji cesty, nakoľko spomalilo a zašlo na kraj cesty, dal smerovku a chystal sa ho obísť.

V tom ale policajti náhle zabočili doľava, bez zapnutých majákov a bez akéhokoľvek varovania, alebo náznaku čo sa chystajú spraviť, aj keď na poslednú chvíľu dali smerovku doľava. Ale na to sa už fakt nedalo nijako reagovať a došlo k nárazu. Vodič idúci za mercedesom ešte stihol zareagovať a ubrzdil to, čo už ale vodič idúci za nim nestihol, lebo nikoho normálneho by ani len nenapadlo, že sa niekto bezmyšlienkovite a bezohľadne začne otáčať v križovatke.

No a že niečo také šialené spraví policajt, to len hovorí o arogancii a nadutosti našej polície, ktorá sama úplne ignoruje nielen dopravné predpisy, ale aj zdravý rozum. Najhoršie na tom všetkom je to, že takéto chyby policajtov riešia zase len ich kolegovia policajti a všetci si dobre vieme domyslieť ako to asi dopadne. No pre chudáka vodiča, občana určite nie dobre.

A o pár dní vás tento istý policajt čo toto vyprodukoval zastaví a bude vás buzerovať za to, že máte expirovanú lekárničku, alebo ste si zabudli zapnúť pás a bude sa pri tom tváriť ako nekompromisný muž zákona. Tento orgán, po tom čo spravil, nemá morálne právo niekoho upozorniť ani len na to, že má rozviazanú šnúrku na topánke a nie to ešte vyberať pokuty za porušenie dopravných predpisov od vodičov.

P.S.
Inak len pre informáciu našich kinder policajtov, lebo asi vám to zabudli povedať na policajnej akadémii, ak idete na policajnom aute a nemáte zapnuté výstražné svetlá modrej a červenej farby (majáky) ste obyčajným účastníkom cestnej premávky, ktorý musí dodržiavať všetky predpisy. A aj keď si ich zapnete tak ste povinný dbať na potrebnú opatrnosť tak, aby ste iných účastníkov cestnej premávky neohrozil. Dúfam, že ste si vedomí čo všetko ste v tomto prípade porušili, lebo ak nie tak by ste mali nielenže opustiť rady polície, ale aj vrátiť vodičské oprávnenie.

Zapojte sa do diskusie vo videu na stránke – https://www.facebook.com/ziarskimotoristi/

9. januára 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?